Miasto Futbolu

... czyli piłkarskie zdarzenia okiem kibica

Wpisy

 • wtorek, 20 lipca 2010
  • Krótka sonda - głosujcie wszyscy

   Zapraszam do oddania głosu w krótkiej sondzie dotyczącej Ligi Europejskiej w polskim wydaniu.

   Mile widziany każdy głos.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   elen_deal
   Czas publikacji:
   wtorek, 20 lipca 2010 17:57
  • Transfery "na poziomie" w Ekstraklasie

   W tym sezonie z zakupami jest nieco lepiej. Bo chyba nikt nie powie, że poprzedni sezon obfitował w sensacje na transferowym rynku. Porównując oba okienka, to wygląda nieco lepiej. Wreszcie zarządy nie boją się wydać choć trochę gotówki (mimo to wolnych transferów i tak jest duuużo) i budować mądrze zespoły.

   Żurawski, Bunoza, Cikos, Paljić, być może Andres Rios i Christian Tiboni. To względem krakowskiej Wisły. Vrdoljak, Manu, Mezenga, Kneżević i Cabral w Legii. Tshibamba i Wichniarek do Lecha. Nie wspominając o ofensywie warszawskiej Polonii, w postaci wykupienia połowy Bełchatowa. Wygląda na to, że w tym sezonie Czarne koszule mogą walczyć o górną połowę tabeli. Patrząc na zakupy tej czwórki (szczególnie Wisły i Legii, w mniejszym stopniu Polonii, Lech wypada nasłabiej) można mieć nadzieję na lepsze jutro.

   Będący blisko Wisły Rios to reprezentant argentyńskiej młodzieżówki, grający w River Plate. Może bramkowo nie robi furory, ale gdyby strzelał jak z armaty już dawno grałby w Hiszpanii. Biała Gwiazda zasadza się także na obrońcę Hondurasu, Osmana Chaveza. Zagrał on wszystkie 3 mecze na Mundialu, jednak ze względu na przepisy jego transfer nieco się oddala. Cabral i Manu w Legii to również powiew trochę większej piłki w naszym kraju. A i transfery graczy z Bałkanów (szczególnie sumy pieniężne) robią wrażenie. Trzeba też odnotować powroty wielkich graczy. Żurawski i Wichniarek to idealni weterani z doświadczeniem międzynarodowym, a zatem bardzo pomocni w trudnych chwilach. W Polonii też się nieźle ruszyło, bełchatowska armia (Tosik, Nowak, Rachwał, Pietrasiak i Cetnarski), wsparta przez transferowanego z Jagi, Bruno. Miał być też Onyszko na bramce, jednak ma jakieś poważne problemy z nerkami. Wygląda na to, że sobie nie pogra, potrzebuje bowiem przeszczepu. Przyrowski znów sam w bramce. Poloniści muszą zacząć szukać godnego kandydata na tą pozycję.

   Dużo zakupów, oby okazały się naprawdę udanymi. Mam nadzieję, że liga w tym sezonie będzie mocniejsza, ba, musi być. Bo teraz składy u najlepszych będą międzynarodowe, co więcej, pozbawione anonimowych i słabych stranieri. Widać trenerzy zrozumieli, że z samymi Polakami nigdy nic nie osiągną. Na krótkę metę to dobra strategia, ale myśląc długofalowo...

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   elen_deal
   Czas publikacji:
   wtorek, 20 lipca 2010 16:35
  • Coś się kończy, coś się zaczyna

   Witam wszystkich i zapraszam na mojego nowego bloga, który jest pewnego rodzaju kontynuatorem poprzedniego pmgol.blox.pl

   Mam nadzieję, że odwiedzający tamtą stronę, czytać i komentować moje piłkarskie wypociny będą także tutaj.

   Zapraszam serdecznie.


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   elen_deal
   Czas publikacji:
   wtorek, 20 lipca 2010 00:29